Udostępnij:

W sobotę 5 grudnia br. Jarosławiec opanowały biegające Mikołaje. Aż 549 zawodników w tym młodzież, miłośnicy Nordic Walking oraz oczywiście biegacze z całego Pomorza i nie tylko wystartowało w XV edycji Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego „Powitanie Zimy 2015". Tegoroczny wynik to o ponad 120 osób więcej, co oznacza, że nasza impreza cieszy się coraz większym powodzeniem, zarówno u młodzieży jak i dorosłych. Wszystkie biegi rozpoczynały oraz kończyły tuż obok pomnika „Jarosławieckiego Rybaka" przy latarni morskiej.

Biuro biegu dzięki gościnności Pani Dyrektor Elżbiety Safaryn znajdowało się na sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu. Z kolei w szkolnej stołówce wszyscy mogli skosztować przepysznej, pachnącej na odległość grochówki. W tym roku po raz kolejny w rolę Mikołajów wcieliły się Panie: Jadwiga Krakowska, Renata Zarzycka oraz Daniela Igras, które wręczały medale oraz czekolady wszystkim uczestnikom.

W rolę starterów poszczególnych biegów wcielili się zaproszeni olimpijczycy i sponsorzy, wśród których byli: Marek Leśniewski – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie, pełniący zarazem rolę Dyrektora Biegu, Sylwia Witte – Dyrektor Oddziału BGŻBNP Paribas S.A. Odział w Sławnie, Bogdan Szlawski – Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie, Przewodniczący Rady Gminy Postomino Daniel Pakos, Stefan Kwiatkowski - Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „barka" w jarosławcu, Magdalena Drozd - Dyrektor Decathlon Słupsk oraz znani olimpijczycy: Tomasz Czubak, Barbara Madejczyk.


Zimowe święto biegania o godzinie 11.00 rozpoczęły biegi młodzieżowe. Trasy biegów na dystansach: 600m, 800m, 1000m, 1200m wytyczone były na „Osiedlu Południe". Łącznie biegi te zgromadziły 259 uczestników ze szkół z całego pomorza. Dystanse poszczególnych biegów dostosowane były do grup wiekowych zawodników. Rozegrano łącznie 8 biegów na 4 dystansach. Zwyciężyli:

600 m dziewcząt – rocznik 2005 i młodsze:
1. Burzyńska Antonina - SP 8 Słupsk
2. Ciechanowska Aleksandra - SP Postomino
3. Wąsicka Wiktoria - Stopa Słupsk
4. Przysiecka Aleksandra - Smołdzino
5. Borek Alicja - UKS Traper Złocieniec
6. Jakubowska Zuzanna - SP Wytowno

600 m chłopców – rocznik 2005 i młodsi:
1. Biernat Szymon - MKS Święc Sławno
2. Gostomczyk Jan - MKS Święc Sławno
3. Nurkowski Aleksander - SP 1 Ustka
4. Karpiński Maksymilian - MKS Święc Sławno
5. Niciejewski Jaoachim - Katolicka Koszalin
6. Łuczak Sylwek - SP Lejkowo

800 m dziewcząt - rocznik 2003-2004
1. Zielonka Amanda - UKS Czarni Pieszcz
2. Gradek Zuzanna - UKS Traper Złocieniec
3. Kmieć Zuzanna - UKS Traper Złocieniec
4. Barczak Wiktoria - BKS Bydgoszcz
5. Koszyńska Wiktoria - SP Lejkowo
6. Pona Milena - Smołdzino

800 m dziewcząt – rocznik 2003-2004:
1. Papke Marcel - UKS Ekoludek Szczenurze
2. Kozak Serafin - Smołdzino
3. Szczepaniak Konrad - UKS Ekoludek Szczenurze
4. Szczęgosz Michał - SP Lejkowo
5. Udycz Jonasz -UKS Ekoludek Szczenurze
6. Czyński Miłosz - KOS BNO Szczecin

1000 m dziewcząt – rocznik 2001-2002:
1. Lewna Weronika - Gminazjum Nr 3 Słupsk
2. Kołodziejska Anna - ZS Jarosławiec
3. Gralak Aleksandra - Smołdzino
4. Bosak Aleksandra - ZS Postomino
5. Bury Karolina - ZS Postomino
6. Leśniewska Zofia - ZS Postomino

1.000 m chłopców – rocznik 2001-2002:
1. Słomka Bartosz - LKS Jantar Ustka
2. Brzezicki Jakub - Smołdzino
3. Pasternak Kamil - ZS Postomino
4. Oleksiak Michał - MKS Święc Sławno
5. Śmiłowski Grzegorz - Społeczne Gimnazjum UTO Ustka
6. Wojciechowski Czarek - ZS Pieszcz

1.200 m dziewcząt - rocznik 2000
1. Pietrzyk Natalia - Społeczne Gimnazjum UTO Ustka
2. Zielonka Adrianna - UKS Czarni Pieszcz
3. Mejer Aleksandra - Gimnazjum Manowo
4. Duda Kornelia - ZS Jarosławiec
5. Olszak Julia - Społeczne Gimnazjum UTO Ustka
6. Kuna Magdalena - Smołdzino

1.200 m chłopców - rocznik 2000
1. Schismak Łukasz - Smołdzino
2. Ceglarek Marcel - Gimnazjum Manowo
3. Jaźwiński Dawid - Gimnazjum 7 Koszalin
4. Ślebioda Krzysztof - ZS Postomino
5. Pacenko Rafał - ZS Postomino
6. Stankowski Karol - ZS Postomino

BIEG MIKOŁAJKOWY 2015 - WYNIKI – BIEGI MŁODZIEŻOWE

Każdy z młodych zawodników już przy zapisach dostał mikołajową czapkę, bon na grochówkę, a na mecie na każdego czekał okolicznościowy medal oraz tabliczka czekolady. Zwycięzcy biegów podczas ceremonii otrzymali medale ufundowane przez Starostę Sławieńskiego, za miejsca I-III i wejściówki do Parku Wodnego „Jan" w Darłówku. Za miejsca I-VI otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Województwo Zachodniopomorskie.

fot. Przemysław Woźniak

O godzinie 12.20 na starcie stanęli miłośnicy Nordic Walking. W VII Mikołajkowych 2 milach Morskich Nordic Walking „Powitanie Zimy 2015" na dystansie 3.704 m udział wzięło 36 zawodników w tym 26 kobiet i 10 mężczyzn. Pierwszy na mecie zjawił się – Piotr Brzozowski z klubu „Aktywni Postomino", na drugim miejscu finiszował Edward Szudarski ze Słupska. Najlepszą trójkę uzupełnił Jacek Kowalski z Darłowa. Wśród kobiet zwyciężyła Izabella Czyż ze Słupska, następne pozycje zajęły: Janina Rudnik i Saturnina Wilkołek-Szudarska.

PEŁNE WYNIKI – IV Mikołajkowe 2 Mile Morskie Nordic Walking

Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach Nordic Walking oprócz pakietów sponsorskich otrzymali również mikołajowe czapki, pamiątkowe medale, okolicznościowe kubki oraz bony na pyszną grochówkę. Podczas dekoracji zwycięscy otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino natomiast pierwsze trójki w klasyfikacji kobiet i klasyfikacji mężczyzn nagrody rzeczowe.

O godzinie 13.00 przyszedł czas na bieg główny. Na linii startu stanęło 252 zawodników w tym 64 kobiet i 188 mężczyzn, jest nowy rekord grudniowej imprezy. Wśród kobiet najlepsza okazała się Kamila Pobłocka z UKS Ekonomik Maratończyk Lębork przed swoją siostrą Katarzyną Pobłocką również z klubu z Lęborka. Trzecia na metę dobiegła Joanna Terefenko z LKS Jantar Ustka. W kategorii mężczyzn zwyciężył Tadeusz Zblewski z 4Run Team Bytów wyprzedzając Piotra Pobłockiego z Lęborka, ubiegłorocznego zwycięzcę oraz trzeciego Radosława Russ. Najlepszą zawodniczką powiatu Sławieńskiego została Katarzyna Tarnionek z Darłowa, natomiast gminy Postomino Ewa Brzostowska. Wśród mężczyzn w gminie Postomino najlepszy okazał się Tomasz Szopiński z Naćmierza, zawodnik Klubu Biegacza Bryza Postomino, który okazał się również najlepszy w Powiecie. Najwcześniej urodzoną zawodniczką była Halina Strzelecka-Dragun, a najwcześniej urodzonym zawodnikiem Zenon Słomski. Dzięki sponsorom uhonorowano również zawodników, którzy zajęli miejsca 50, 100, 150 i 200. Byli to Krzysztof Rajner, jakub Bober, Piotr Witka i Joanna Zientarska. Nagrody te ufundowali m.in. Przewodniczący Rady Gminy Daniel Pakos, Sołtys Sołectwa Jarosławiec Piotr Żuchowski. Dla ostatniego zawodnika na mecie nagrodę ufundowała Radna Gminy Postomino Danuta Rąpalska.

PEŁNE WYNIKI – XV Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy „Powitanie Zimy 2015"

Pierwsze trójki w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymali puchary Wójta Gminy Postomino oraz nagrody finansowe, ponadto zajmujący miejsca IV-X otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Województwo Zachodniopomorskie.

Klub Biegacza „Bryza" Postomino reprezentowało 14 zawodników:, Ewa Brzostowska, Kulczyk Katarzyna, Beata Wachholz, Janusz Bojkowski, Tomasz Szopiński, Grzegorz Antosik, Maciej Januszewski, Jan Kazusek, Ireneusz Topoliński, Janusz Sowiński, Jarosław Białek, Artur Struś, Bogdan Szlawski, Konrad Leśniewski.

Obsługę sędziowską zawodów zapewnili sędziowie Postomińskiego Kolegium Sędziowskiego Lekkiej Atletyki: Kazimierz Gąsiorowski, Artur Struś, Marek Domżałowicz i Krzysztof Ugorski. Trasę biegu przygotowali pracownicy CKiS i GPK w Postominie, a zabezpieczali funkcjonariusze Straży Gminnej z Postomina wraz ze strażakami OSP. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Darłowie zadbali o newralgiczne drogi w Jarosławcu. Całość zabezpieczenia koordynował Komendant Straży Gminnej w Postominie Jarosław Kwiatek. Obsługę medyczną sprawowali ratownicy z grupy „MagMed" z Ustki. Pracę w sekretariacie sprawnie przeprowadzili pracownicy Urzędu Gminy Postomino i Centrum Kultury i Sportu w Postominie, zaś z mikrofonem nie rozstawał się znany w całej Polsce speaker Roman Toboła. Imprezę udało się przeprowadzić dzięki ogromnemu wysiłkowi włożonemu przez pracowników Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie. Nieoceniony jest też wkład i pomoc Elżbiety Safaryn – Dyrektora oraz pracowników Zespołu Szkół w Jarosławcu, w tym pań kucharek, które serwowały znakomitą grochówkę oraz konserwatorów, którzy od początku do końca byli w gotowości do jakiejkolwiek pomocy. Tego dnia było z nami też wielu wolontariuszy. Wszystkim wam serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wolontariuszom, współorganizatorom i sponsorom Jarosławieckiego mikołajkowego święta. Bez was ta impreza nie mogłaby się odbyć.

 

fot. A. Borowska

fot. A. Borowska

fot. A. Borowska

fot. A. Borowska

fot. A. Borowska

 

Sponsorzy XV Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego „Powitanie zimy 2015":

1. Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o. o. w Postominie
2. LAMINOPOL Sp. z o. o. - Słupsk
3. Bank BGŻ BNP PARIBAS S. A. Oddział w Sławnie
4. Sporting Międzyzdroje - Bogusław Mamiński
5. Strauss Cafe Poland Sp. z o. o.
6. Ciastkarnia, Wytwórnia Lodów „TAJA" - Roman Tama - Jarosławiec
7. DECATHLON Słupsk
8. Głos Koszaliński
9. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie
10. Gospodarstwo Agroturystyczne "u MARZENY" - Marzena i tadeusz Kurzyńscy - Rusinowo
11. Gospodarstwo Rolne - Joanna i Zenon Lech - Wszędzień
12. Kiosk Warzywny - Zenon Witek - Postomino
13. KRÓL PLAZA SPA & WELLNESS - Jarosławiec
14. Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Sławno
15. Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy „RAFA" - Sylwia i Igor Kwiatkowscy - Jarosławiec
16. Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „BARKA" - Ewelina i Stefan Kwiatkowscy - Jarosławiec
17. Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny „ARKA" - Stefan Kwiatkowski - Jarosławiec
18. Ośrodek Wczasowo-Kolonijny "MARYSIEŃKA" - Wojciech Gajewski - Jarosławiec
19. Park Wodny JAN w Darłówku
20. Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego „OLSZEWSKI I SYNOWIE" - Włodzimierz Olszewski - Sławno
21. Sklep Sportowy „PUMA" - Krystyna Grabowska - Sławno
22. Sołtys Sołectwa Jarosławiec - Piotr Żuchowski
23. Zakład Piekarniczy „JAKUBOWSCY" - Wanda i Tadeusz Jakubowscy - Sławno
24. Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego SENDECKI - Maria i Grzegorz Sendeccy - Bobrowiczki
25. Zarobkowy Przewóz Osób - Alojzy Niewiadomski - Sławno
26. Zespół Szkół w Jarosławcu
27. Słoneczna Pasja - Agnieszka Dankowska - Staniewice
28. Sklep ABC - Adam Pruske - Pieńkowo
29. Restauracja „Jackowo" - Mieczysław Zawada - Jarosławiec
30. Województwo Zachodniopomorskie

źródło: CKiS Postomino

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine