Nadmorska Gmina Postomino

Joomla gallery by joomlashine.com

Jarosławiec 24h

Kilka migawek z życia Jarosławca

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

baner-facebook-jar24

Jesteś tutaj: StartBursztyn

Bursztynowy Jarosławiec

Czy na plaży w Jarosławcu można jeszcze znaleźć bursztyn, czy też opowieści o nadbałtyckim bursztynie można między bajki włożyć? Kiedy trzeba przyjechać, żeby mieć nadzieję na bursztyn z plaży?

Bursztyn to kopalna żywica, której wiek ocenia się na 40-50 milionów lat - najbardziej ceniony w jubilerstwie jest dostępny na plaży w Jarosławcu jak i w każdej innej nadmorskiej miejscowości. Szukanie bursztynu to nie lada wyzwanie, ale jednocześnie masa przyjemności. Wymaga od nas dużo cierpliwości.

Bursztynu najlepiej szukać po burzy (nie polecamy w trakcie) lub podczas sztormu, szczególnie gdy wiatr wieje z północy. Wtedy też, z głębin morza odrywane są kawałki bursztynu, unoszą się ku górze, a duże fale wyrzucają je nad brzeg.

Ads„A przecież widok tych wesołych żniwiarzy morza jest prawdziwie malowniczy, kiedy powiewając radośnie kaszorkami, wstępują w groźno szumiące bałwany lub kiedy wracając z zdobyczą, wchodzą na brzeg bezpieczny, aby wysypać ułowiony bursztyn. Gdy zaś burza ustanie i morze lśniące rozściele wody, wtenczas wskakując w łodzie, wyjeżdżają dalej na głębią, aby na toni szukać jeszcze obfitszego plonu” (L.K.1856).

Bursztynu należy szukać nad brzegiem morza, w miejscach, w których znajdują się muszle, kamyki czy glony lub inne „naturalne śmieci” wyrzucone przez Bałtyk. Dla bardziej odważnych proponujemy wejść w morze – można wtedy znaleźć większy bursztyn.

Łatwiej jest wyszukać te mniejsze fragmenty bursztynu a już szczególnie po północnym sztormie. Dlatego tez śmiało można powiedzieć że i w Jarosławcu znajduje się bursztyn.

Ads

kamera-live-jaroslawiec

woda-w-baltyku-jaroslawiec


szukasz-wypoczynku

domki-i-pensjonaty

osrodki-wczasowe


Ośrodek Wczasowy Zakątek w Jarosławcu - Domki murowane, kemping, pole namiotowe, duży plac zabaw dla dzieci oraz spojój u boku lasu. Zapraszamy.

infoturs

muszelka

owkatani

Pogoda w Jarosławcu

Jaroslawiec24.pl

jaroslawiec24-logo bJaroslawiec24.pl to najlepszy serwis informacyjny poświęcony tematyce związanej z nadmorską miejscowością Jarosławiec.

Kalendarz imprez

kalendarzZobacz kalendarz imprez i wydarzeń na lato. Znajdziesz w nim imprezy odbywające sie w Jarosławcu i okolicy.

Sprawdź...

Narty nad Bałtykiem

albatrosCzy wiesz, że tylko w Jarosławcu masz możliwość opalania się w dzień a wieczorem pojeżdżenia na nartach śnieżnych? I to w środku lata!

Sprawdź...

Free business joomla templates