Nadmorska Gmina Postomino

Joomla gallery by joomlashine.com

Jarosławiec 24h

Kilka migawek z życia Jarosławca

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

baner-facebook-jar24

Jesteś tutaj: StartAktualnościOchrona brzegu

Ochrona brzegu morskiego

Nowa plaża otwarta

jarosławiec - nowa plaża 2017

Kilka dni temu pisaliśmy, że już niedługo nową 3 - hektarową plażę będzie można podziwiać z bliska. I tak też się stało. W dniu wczorajszym wszystkie drogi prowadzące na tą plażę zostały otwarte. Nowo wyremontowana opaska jest dostępna od centrum (zejście na plażę numer 4) do zejścia nr 5 (tzw. zejście "unijne").

Czytaj więcej: Nowa plaża otwarta

3 hektary nowych plaż w Jarosławcu

wojt-brzeg 5

W Jarosławcu realizowany jest kolejny etap prac związanych z ochroną brzegu morskiego.

W połowie września odwiedziła nas telewizja TVP Info, która przygotowywała reportaż na temat tej inwestycji.

Czytaj więcej: 3 hektary nowych plaż w Jarosławcu

Plaża w Jarosławcu zmienia się

plaza-jaroslawiec

Zejście na plażę nr 5 w chwili obecnej jest zamknięte. Powodem tego są prace remontowe na plaży przy opasce betonowej. W tej chwili likwidowane są gwiazdobloki ze starej opaski oraz nasypywany jest piasek. Oto zdjęcie wykonane przez Jarosława Borowskiego w technice google street view:

Czytaj więcej: Plaża w Jarosławcu zmienia się

Refulacja rozpoczęta

refulacja2016 3

Dla Jarosławca początek września oznacza końcówkę sezonu letniego oraz rozpoczęcie kolejnych prac nad naszą plażą. W tej chwili rozpoczęto już prace nad refulacją plaży. Pierwsze efekty są już widoczne przy zejściu na plażę nr 5 (tzw. "unijnym"). Oto efekty:

Czytaj więcej: Refulacja rozpoczęta

Wakacje wolne od prac remontowych na plaży!

Jarosławiec

Parę dni temu pisaliśmy o ogłoszonym przetargu przez Urząd Morski na dalszy remont opaski betonowej w Jarosławcu oraz na refulację plaży. Cały czas obserwujemy ogłoszenie. W dniu wczorajszym, tj. 17 maja, UM Słupsk zmienił treść ogłoszenia. Największą zmianą jest zmiana terminów. Między innnymi wydłużono okres składania ofert, jednakże zmianie uległ również termin refulacji plaży. 

Czytaj więcej: Wakacje wolne od prac remontowych na plaży!

Będzie remont, będzie refulacja, ale nie w sezonie letnim!

opaska

Urząd Morski w Słupsku w maju ogłosił przetarg na refulację plaży oraz na remont opaski betonowej w Jarosławcu – przetarg nosi nazwę „Przebudowa opaski brzegowej w Jarosławcu, km 255,005-255,965 oraz wykonanie sztucznego zasilania". O tych planach pisaliśmy na początku roku. Mocno trzymaliśmy kciuki, aby Urząd Morski jak najszybciej ogłosił przetarg i aby prace zakończyły się przed sezonem letnim. Jednakże nawet wczesną wiosną ogłoszenia nie było widać.

Pierwsze myśli jakie przychodziły to to, że po zamianach władzy w UM Słupsk zmieniły się również plany co do Jarosławca. Jak się okazuje plany się nie zmieniły, a ogłoszenie już jest... pojawiło się dopiero w maju!

Czytaj więcej: Będzie remont, będzie refulacja, ale nie w sezonie letnim!

Nowa budowla spełnia swoją role [FILM]

Wybudowana 2015 roku nowa ochrona brzegu w Jarosławcu spełnia swoją rolę. Na filmie przedstawiono porównanie brzegu morskiego z i bez ochrony. Ewidentnie widać, że nowo wybudowana ochrona spełnia swoją role. W jej obrębie woda jest zdecydowanie spokojniejsza aniżeli po za nią.

Podziękowania za inwestycje na plaży i plany na przyszłość (dot. plaży w Jarosławcu)

jar 1Dnia 27 stycznia 2016 roku podczas XIV sesji VII kadencji Rady Gminy, miało miejsce uroczyste podziękowanie za realizację potężnego przedsięwzięcia jakie miało miejsce w Jarosławcu. Wójt – Janusz Bojkowski dziękował w imieniu samorządu gminy Postomino Tomaszowi Bobinowi – Dyrektorowi Urzędu Morskiego w Słupsku za to, na co czekaliśmy od wielu, wielu lat, a mianowicie za realizację 2 zadań tj. budowy 7 ostróg brzegowych typu "T" oraz wykonania 5 narzutowych falochronów brzegowych wraz ze wzmocnieniem klifu i odwodnieniem plaży. Wójt nie ukrywał, że jest pod wielkim wrażeniem przygotowania i przeprowadzenia całej procedury inwestycyjnej, którą wykonano w bardzo krótkim czasie. Dziękował także za ogromne zaangażowanie i doprowadzenie inwestycji do zakończenia.

Czytaj więcej: Podziękowania za inwestycje na plaży i plany na przyszłość (dot. plaży w Jarosławcu)

Tak pracowały maszyny na plaży [FILM]

Firma Serafin Studio przygotowała świetny film ukazujący prace budowlane, które odbyły się na plaży w Jarosławcu.

Czytaj więcej: Tak pracowały maszyny na plaży [FILM]

Strona 1 z 3

kamera-live-jaroslawiec

woda-w-baltyku-jaroslawiec


szukasz-wypoczynku

domki-i-pensjonaty

osrodki-wczasowe


Ośrodek Wczasowy Zakątek w Jarosławcu - Domki murowane, kemping, pole namiotowe, duży plac zabaw dla dzieci oraz spojój u boku lasu. Zapraszamy.

infoturs

muszelka

owkatani

Pogoda w Jarosławcu

Jaroslawiec24.pl

jaroslawiec24-logo bJaroslawiec24.pl to najlepszy serwis informacyjny poświęcony tematyce związanej z nadmorską miejscowością Jarosławiec.

Kalendarz imprez

kalendarzZobacz kalendarz imprez i wydarzeń na lato. Znajdziesz w nim imprezy odbywające sie w Jarosławcu i okolicy.

Sprawdź...

Narty nad Bałtykiem

albatrosCzy wiesz, że tylko w Jarosławcu masz możliwość opalania się w dzień a wieczorem pojeżdżenia na nartach śnieżnych? I to w środku lata!

Sprawdź...

Free business joomla templates