Udostępnij:

pożar dron 2

To już prawie rok minął od wielkiego pożaru w naszej nadmorskiej miejscowości. W ostatnich dniach roku szkolnego 2017/2018 pojawił się ogień w budynku stołówki i przedszkola w Szkole Podstawowej. Na początku był to mały płomień, jednak bardzo szybko ogień się rozprzestrzenił i opanował cały budynek. To było 19 czerwca 2018 roku. 

pożar dron 4

Ogromna ilość strażaków gasiła potężny ogień całą noc. Mieszkańców Jarosławca oraz okolicznych miejscowości, a przede wszystkim dzieci uczęszczający do szkoły, ogarnęło wielkie przerażenie. Po informacjach w mediach cała Polska postawiła pomóc szkole w Jarosławcu.


pozar l 2

Gmina Postomino, w której leży Jarosławiec szybko zaczęła działać w kestii odbudowy zniszczonego obiektu. Opracowano nowe plany i ogłoszono przetarg. Kilka dni temu rozpoczęły się prace nad odbudową zarówno stołówki jak i przedszkola. Na placu budowy obok głównego budynku szkoły pojawiły się maszyny budowlane. Już po paru dniach zniknęło pogorzelisko, a teren został wyrównany.

Na postawienie nowego obiektu wykonawca ma czas około jednego roku. Powstanie większy i bardziej nowoczesny budynek dla najmłodszych, czyli przedszkole, ale również będzie nowa stołówka dla wszystkich dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Jarosławcu. To nie wszystko, dodatkowo w nowym budynku powstanie żłobek!

Budynek zostanie oddany do użytku (według planów) za rok, czyli pierwsze dzieci pojawią się tutaj wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021. Trzymamy kciuki!

1 DJI 0426

1 DJI 0430

1 DJI 0432

Więcej na ten temat:

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine