Nadmorska Gmina Postomino

Joomla gallery by joomlashine.com

Jarosławiec 24h

Kilka migawek z życia Jarosławca

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

baner-facebook-jar24

Jesteś tutaj: StartHomeLato w Jarosławcu okiem ratownika

Lato w Jarosławcu okiem ratownika

ratownicySezon letni 2017 nie należał do łatwych, jeżeli chodzi o ratownictwo wodne na plaży w Jarosławcu. Nad bezpieczeństwem czuwało 24 ratowników. Tego lata mieliśmy wyjątkowo dużo akcji ratunkowych w wodzie. Na tzw. zasobniku (100 m liny i szelki) i z pomocą łodzi motorowej oraz skutera wodnego wyciągnęliśmy 32 osoby, które znalazły się w stanie zagrożenia życia w wodzie. Na szczęście wszystkie akcje zakończyły się powodzeniem. Taki stan rzeczy był wynikiem tegorocznej aury, świeciło słońce i wiał silny wiatr.

Czerwona flaga na sektorach chronionych przez służby ratownicze powodowała, że turyści przechodzili na plaże niestrzeżone zażywać kąpieli w ogromnych falach Bałtyku i tam odbywały się wszystkie dramaty. Jestem przekonany, że gdyby ratownicy nie patrolowali również plaż niestrzeżonych doszło by do kilku zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym, ponieważ w  ostatniej chwili i już spod wody zostało wyłowionych kilka osób. Zaobserwowałem dużą lekkomyślność osób dorosłych i małą wiedzę jaką posiadają na temat zagrożenia od strony morza. Przerażająca była również lekkomyślność rodziców i opiekunów, którzy najczęściej zajmowali się sobą, często zasypiając na plaży a dzieci bez opieki przebywały w wodzie. Pewnego razu prowadziliśmy akcję ratowniczą przy falochronach, tonęło dziecko, dopingował nas tłum gapiów tylko zabrakło tam jego rodziców, którzy spokojnie grali sobie w karty za parawanem. Ale byli także turyści, którzy byli czujni  i kilka rzazy powiadomili nas o osobie potrzebującej pomocy.

ratownicy

AdsRównież jak co roku kilkanaście razy poszukiwaliśmy zagubionych pociech, które nierzadko przewędrowały po plaży dwa do trzech kilometrów. Aby podnieść stopień bezpieczeństwa nad wodą, przeprowadziliśmy na plaży akcję „Trzeźwość nad wodą”. Przez cały sezon rozdawaliśmy opaski dla dzieci z miejscem na numer kontaktowy z rodzicem, rozdawaliśmy ulotki „Dekalog plażowicza”, które omawiały najczęstsze zagrożenia w wodzie i na plaży. Sukcesem naszym, jak to mówimy jest konto „zerowe”, a więc nikt nie utonął w Jarosławcu. Świadczy to tylko o bardzo dobrym wyszkoleniu drużyny ratowniczej, kwalifikacjach i umiejętnościach oraz stosowaniu coraz bardziej nowoczesnego sprzętu ratowniczego. Pozdrawiam wszystkich turystów, którzy nam zaufali i odwiedzili plażę w Jarosławcu i wierzę, że tu powrócą. Dziękuję za dobrą współpracę Dyrekcji i pracownikom CKiS-u w Postominie. Pozdrawiam właścicieli Ośrodków Wypoczynkowych RAFA, BARKA, MARYSIEŃKA i BRYZA, które nas wspierały. Dziękuję również służbom mundurowym (Policji, Straży Gminnej i Straży Granicznej) za szeroką współpracę, w zakresie zarówno porządku jak i bezpieczeństwa.

Krzysztof Lewandowski
Koordynator ds. ratownictwa Wodnego Jarosławiec

Ads

kamera-live-jaroslawiec

woda-w-baltyku-jaroslawiec


szukasz-wypoczynku

domki-i-pensjonaty

osrodki-wczasowe


Ośrodek Wczasowy Zakątek w Jarosławcu - Domki murowane, kemping, pole namiotowe, duży plac zabaw dla dzieci oraz spojój u boku lasu. Zapraszamy.

infoturs

muszelka

owkatani

Pogoda w Jarosławcu

Jaroslawiec24.pl

jaroslawiec24-logo bJaroslawiec24.pl to najlepszy serwis informacyjny poświęcony tematyce związanej z nadmorską miejscowością Jarosławiec.

Kalendarz imprez

kalendarzZobacz kalendarz imprez i wydarzeń na lato. Znajdziesz w nim imprezy odbywające sie w Jarosławcu i okolicy.

Sprawdź...

Narty nad Bałtykiem

albatrosCzy wiesz, że tylko w Jarosławcu masz możliwość opalania się w dzień a wieczorem pojeżdżenia na nartach śnieżnych? I to w środku lata!

Sprawdź...

Free business joomla templates